Výsledky

07.09.2018 20. závod UAC - Lawi Classic Tour

Minulou neděli se uskutečnil jeden z TOP klasikářských závodů -  Lawi Tour Classic v Dobrovicích. Z předběžné startovní listiny bylo patrné, že závod bude velmi atraktivní pro české elitní týmy a mladé juniory. Další ho pojali jako kvalitní přípravu na nadcházející cyklokrosovou sezónu ( jako např. Mistr ČR v cyklokrosu Michael Boroš). Trať měřila 90 km a byla rozdělena do 12 několika kilometrových  polních sektorů. Na startu se sešlo celkem 130 závodníků. Za náš tým se postavilo na start 7 jezdců. Hodně lidí odradilo počasí. V sobotu celý den pršelo a v neděli ráno ještě také. Na startu v 10:30 již nepršelo, silnice oschla a sektory byly plné bahna a vody. Hned po startu se jelo vysoké tempo a ti co měli vyšší ambice se snažili dostat a jet v popředí, aby přijížděli do prvního sektoru v popředí. Tam přišla na řadu první selekce, peloton se natáhl do neskutečné délky a rozdělil  na dvě části.  Po několika kilometrech přišel na řadu dvojblok s neskutečnou porcí  5 km mokrých, bahnitých a neskutečně kluzkých polních cest. Vpředu zůstali pouze Jarda s Davidem a za nimi dotahující se na skupinu Pavel. Zde se rozdělilo hlavní pole na další skupiny. Odskočilo cca 40 lidí, za nimi malá skupina s naším Davidem a poté  další skupinka s Jardou. Po krátké silniční části čekaly na jezdce tentokrát 3 kratší sektory, jdoucí rychle po sobě. Zde měl velikou smůlu David, kterého postihl defekt a ztratil šanci na dobrý výsledek. V následujícím asi 15. kilometrovém silničním úseku se sjela skupina s Jardou a Pavlem, kde bylo zhruba 15 lidí. Byli tu také 3 jezdci týmu Sport Races, kteří udávali velmi silné tempo. Byla jen otázka času, kdy bude dojeta skupina před nimi, v čele v tu chvíli jedoucím prvním mužem druhého balíku Rydvalem. Bohužel v jedné ostré zatáčce spadli na špici tři jezdci, včetně dvou ze Sport Races. Po tomto pádu se již jezdci nedokázali přiblížit ke skupině jedoucími před nimi. Skupina bohužel nespolupracovala, tak jak by měla. Konečné dělení nastalo v posledním sektoru, kde za to vzal Pavel. Skupinu rozdělil a odstřihl tak Laca Šindelára v boji o stupně vítězů druhého balíku UAC. V cílovém kopci odskočil od Pavla Jarda, který vybojoval  48. místo, ale druhé  v UACu. Pavel dojel za ním s půlminutovou ztrátou na 50. místě, třetím v UACu a čtvrtým v kategorii Gravel. Po 10 minutách dojel do cíle na 73. místě Roman. Za ním přijelo  do cíle na 76. a 77. místě duo Pacoš s Tachyčem. Pro Petra to znamenalo vynikající třetí místo v kategorii. Na 86. místě přeťal pásku zlomený David. Nebýt defektu, určitě by usiloval o vynikající umístění, možná i první místo v UACu. Do první stovky se vešel i Pepa, který dorazil na skvělém 92. místě. V cíli byli všichni spokojeni, že vůbec závod dojeli. Vypadali jako prasata vyválený v bahně a kola čekala na několikahodinový servis. Jak se všichni shodli, závod byl perfektní, včetně skvěle odvedené práce organizátorů.

Celkové výsledky (128 startujících):

48. Rendl                 2:31:24 h  - 5. místo v C a 2. místo v UAC

50. Krob                   2:31:50 h  - 6. místo v C, 3. místo v UAC a 4. místo v Gravel Trophy

73. Dohnálek           2:38:17 h  - 17. místo v C

76. Pacovský           2:46:46 h  - 19. místo v C

77. Tácha                  2:46:46 h  - 3. místo v D

86. Šulc                     2:50:28 h  - 24. místo v C

92. Krajčík                 2:59:48 h  - 4. místo v E