Výsledky

05.09.2017 14. závod UAC - Lawi Tour Classic

V neděli se uskutečnil jeden z nejtěžších závodů amatérské cyklistiky ‘‘ Lawi Tour Classic‘‘ v okolí Dobrovic na Mladoboleslavsku. Na závodníky čekalo 90 km zvlněného terénu s několika cyklokrosovými vložkami po vzoru profi závodu Strada Bianchi. Prašných úseků bylo celkem 5 a 2 x na závodníky čekalo stoupání ‘‘ Za Kovárnou‘‘ (320m stoupání s průměrným sklonem 11% a maximem 21% a to vše na neforemných velikých kostkách, trávě a šotolině). Na start se postavilo celkem 104 odvážlivců. Náš tým reprezentovala pouze čtveřice těch nejodvážnějších. Mnoho jezdců s obavou o svůj vozový park vzalo do závodu rezervní tréninková kola. Ti co měli karbony by se dali spočítat na prstech obou rukou. Jedním z nich byl i Jarda, který volil kombinaci karbonu s galuskou po loňském plášťovém defektu. Před startem si byli kluci projet obávaný sektor Za Kovárnou. Podle slov Jirky ‘‘ totální prasárna‘‘. Závod startoval společně pro všechny kategorie. Chvílemi se zdálo, že jsme na nějakém juniorském přeboru. Dorazili mladíci z Kooperativy a Příbrami. První 4 km se jely za zaváděcím vozidlem a ostrý start byl za železničním přejezdem v Nepřevázkách. Tam následoval první asi kilometrový prašný úsek, do kterého závodníci vletěli skoro 50km rychlostí. Kdo zůstal vzadu, měl prakticky po šancích na dobrý výsledek, balík se roztrhal. Vepředu zůstala asi 30členná skupina, ve které byl pouze Jarda. Po 6 kilometrech a průměrné rychlosti 45km/h na jezdce čekala lahůdka ‚‘‘Za Kovárnou‘‘. Kdo nebyl v nájezdu do stojky mezi prvními, většinou ho čekala běžecká vložka. Tak dopadl i Jarda, když před ním zastavilo několik jezdců. Po běhu a nasednutí na kolo bylo čelo závodu v tahu. Při výjezdu z Dobrovic byl už peloton nadělen na mnoho menších skupin, které se během závodu různě sjížděly a následně dělily. Lahůdka byla pozorovat mladé juniory, jak jsou několikrát během závodu dotahovány do skupin za svými mechanickými vozy. Trenéři jim dávají moudré rady do jejich budoucí závodní kariéry.  Do cíle nakonec dorazil rekordní počet závodníků, když nedojelo pouhých 7 jezdců. Nejlépe si vedl Jarda, který dokončil na 27. místě ve třetí skupině. Za ním dojeli s odstupem devíti minut v těsném závěsu Tomáš a Petr na 58. resp. 59. místě. Jirka dojel na 68. místě, když necelých 20 km před cílem měl defekt. Všichni kluci dojeli celý i s koly, pouze pěkně zahnojený. Počasí také přálo, když po dvou předešlých propršených dnech se na jezdce chvílemi usmálo i slunce s teplotou těsně po 20st.