Blogy

22.01.2014 Report z prvního MTB závodu letošní sezóny od Lukáše Kindla

Ahoj bando,

písnul jsem report z prvního závodu letošní sezóny. Pojďte se tedy se mnou „projet“.

V sobotu 18. ledna jsem po měsíční závodní pauze přifrčel do Hradce Králové na zimní MTB maraton 40 km. Ráno jsem dobře vstal, lehce posnídal a hurá na cestu. Kolo nachystaný, já nadrženej. Ideální kombinace. Bylo 15 minut do startu a já se teprv začal proplejtat kupředu do prvních řad. Krátké čekaní a start. Hned od startu bylo na všech vidět (tedy ti v předních řadách), že jsou nedržení né méně jak já. Takovou tlačenku jsem ještě nezažil, ale držel jsem se. Přibližně deset kilometrů se to trhalo, pak jsem si chytl skupinku, která držela mé tempo. Trať byla totálně zblácená a navíc s lehce písčitým povrchem. Tudíž kolo moc nejelo a řadící systém dost trpěl. Díky blátu bylo potřeba dost technické zdatnosti a trochu nepřemejšlení nad tím, jak by bolelo se někde zrakvit. Sedlo mi to a tak jsem skupině cuknul a jel zbytek prvního dvacet kilometrů dlouhého kola sám. Bohužel se trať dost narovnala a já nesilničkář co není zvyklej jet 15 minut v tahu bez zvolnění cca 20-30 km/h jsem začal trpět ztrátou sil. Gel, zapít a nájezd do dalšího kola. Na pátém kilometru jsem ale následoval špatné mlíko, což vedlo ke ztrátě pár minut a cca 10-15 míst. Věděl jsem, že mi o nic nejde a proto jsem jel naplno k přednějším pozicím. Druhou půlku jsem se chytil skupinky, kterou jsem využil k vytáhnutí z roviny. Jen co jsem se s nimi vyvezl, nastalo bláto a technika, nevím kdo mi nepřál, ale kazeta až na šesté kolečko byla nepoužitelná. Řetěz na jinejch kolech skákal a neudržel se. Takže s mým vymazleným 1 převodníkem jsem v pomalých pasážích sotva kolo roztáhl a ve sjezdech byl pomalej. Nevzdával jsem to a z pěti členné skupiny za mnou mě předjeli jen dva. Do cíle jsem přijel na kaši, naštěstí nebyla zima. Cestou k autu křeče a já věděl, že jsem to nešidil. Převlíct, umejt čumák a číhačka na výsledky. Z celkových 171-ti masérů jsem dojel třicátý. Nebejt špatné odbočky, byl bych šťastnější. V neděli mytí kola a zjištěno pár zranění, spodní kladka očesaná do špiček ostrých jak feferona, zadní desky KO, zatuhlá kazeta a pár odřenin. Nevadí, nakoupíme, narveme a pak zase jedem.

Byl to první závod pro tento rok a já se těším na letošní spolupráci se svými sponzory a předem děkuji týmu Dexter Cycling za podporu.